Kadra Studia Artystycznego POINT

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych instruktorów tańca klasycznego i współczesnego. Są oni absolwentami szkół tanecznych z tytułami choreografów. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi notkami biograficznymi każdego z nich.

 

STUDIO ARTYSTYCZNE POINT

 

Ze szczegółowym harmonogramem zajęć prowadzonych przez poszczególne instruktorki możecie Państwo zapoznać się tutaj.

 

STUDIO ARTYSTYCZNE POINT

OLGA OGAR – pomysłodawczyni i założycielka Studia Artystycznego POINT.

 

Ma w życiu dwie pasje: balet i dzieci. Dzięki lekcjom tańca może łączyć je obie, w czym doskonale się spełnia.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat od lekcji baletu w Szkole Baletowej przy ul. Łobzowskiej w Krakowie. W ciągu wszystkich lat edukacji tanecznej stykała się z różnymi stylami: tańcem klasycznym, współczesnym, jazzem. Po zakończeniu edukacji zdobyła dyplom tancerza i choreografa. W swoich układach tanecznych stara się nawiązywać do klasyki i łączyć ją ze współczesnością. Doskonale odnajduje się w pracy z dziećmi, którymi zajmuje się od 2006 roku. Wychowała już dziesiątki młodych tancerzy i przekazała im swoją wiedzę. Potrafi wsłuchać się w ich potrzeby, a także umożliwić im optymalne warunki i sposób rozwoju. Swoich uczniów zachęca do aktywnego udziału w pracy nad układami i całymi spektaklami tanecznymi.
W Studiu Artystycznym POINT prowadzi zajęcia z baletu klasycznego dla większości grup oraz lekcje tańca nowoczesnego w stylu hip-hop/funky.

 

STUDIO ARTYSTYCZNE POINT
ANNA BIODROWICZ – koordynator pracy artystycznej

 

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat. Swoje pierwsze baletowe kroki stawiała w Zespole Tanecznym Koralik działającym przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
Później był taniec towarzyski, aż swoje przeznaczenie odnalazła w tańcu współczesnym. Kiedy przeprowadziła się do Krakowa dołączyła do Teatru Tańca DF. Przez wiele lat uczestniczyła także w licznych warsztatach tanecznych w Polsce oraz Holandii, podczas których poszerzała swoją dotychczasową wiedzę o techniki tańca współczesnego i baletu.
Po ukończeniu kursu instruktorskiego w dziedzinie tańca sportowego rozpoczęła pracę z dziećmi i młodzieżą, aby móc dzielić się swoją pasją.
W naszej szkole prowadzi zajęcia baletowe dla najmłodszych oraz przekazuje tajniki tańca współczesnego najstarszej grupie.

 

STUDIO ARTYSTYCZNE POINT
MAGDALENA KRYCZKO-KĘDRA – instruktor

 

Swoją historię z tańcem rozpoczęła z dniem, w którym została zaproszona przez przyjaciółkę Olgę Ogar (wówczas Szwiec) na koncert Szkoły Baletowej Towarzystwa Muzycznego w Krakowie. Po tym wydarzeniu rodzice nie mogli odmówić jej zapisania na zajęcia baletowe. Po 15 latach na sali tanecznej Szkoły Baletowej w Krakowie obroniła dyplom, uzyskując tytuł tancerza i choreografa.
Okazało się, że swoje zamiłowanie do tańca najlepiej realizuje w pracy z dziećmi, która daje jej niezwykle dużo satysfakcji i jednocześnie jest odskocznią od codziennych obowiązków w zawodzie adwokata. W trakcie zajęć dla najmłodszych przemyca taniec klasyczny w różnych formach zabawy. W pracy z dzieciakami buduje z nimi przyjacielskie relacje, nie zapominając jednak o wymaganiach i dyscyplinie.

 

STUDIO ARTYSTYCZNE POINT OLGA OGARKATARZYNA KLIMCZAK – instruktor

 

Nauczycielka, tancerka i choreograf. Swoje doświadczenie związane z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat uczestnicząc początkowo w lekcjach tańca towarzyskiego. Następnie zaczęła się szkolić z zakresu nowoczesnych form tańca, głównie show dance. Zainteresowanie tym rodzajem tańca przerodziło się w pasję. Brała udział w wielu konkursach tanecznych, w tym w Mistrzostwach Polski i Świata. Liczne sukcesy przyczyniły się do tego, że zaczęła traktować taniec jako formę sztuki, której chciałaby się w pełni poświęcić. Doprowadziło ją to do progów uczelni wyższych na których studiowała taniec, pedagogikę tańca i choreografię oraz teorię tańca. W czasie, gdy poznawała świat tańca zrozumiała, że jej celem jest również teoretyczne i praktyczne szerzenie wiedzy o tańcu.
Uczestniczy w wielu warsztatach, szkoleniach i festiwalach tańca prowadzonych przez specjalistów z Polski i z zagranicy. Swoją wiedzę z zakresu tańca systematycznie poszerza o różne style i techniki. Obecnie zajmuje się głównie tańcem jazzowym, któremu oddała całe serce, jak i również tańcem klasycznym, tańcem współczesnym i tap dance.
Prowadzi lekcje baletu w przedszkolu niepublicznym „Maja i Gucio”.

 

ANETA „TOSIA” KITA – instruktor

 

Swoją przygodę z tańcem zaczęła od tańca klasycznego jako mała dziewczynka, pierwsze kroki taneczne stawiała w Miejskim Domu Kultury oraz w Społecznym Ognisku Baletowym w Częstochowie później zaczęła szkolić się w technice tańca współczesnego i jazzowego. Dyplomowana instruktorka tańca jazzowego Egurrola Dance Studio, tegoroczna absolwentka Szkoły Baletowej Fundacji Artystycznej w Krakowie oraz studentka Akademii Muzycznej w Łodzi o kierunku choreografia i techniki tańca. Od kilku lat uczy dzieci i dorosłych. Stale szkoli się u polskich i zagranicznych choreografów w takich stylach jak afrojazz, modern dance czy taniec współczesny. Uwielbia kontakt z ludźmi dlatego praca pedagoga daje jej dużo radości i spełnienia.